Zespół ten porównałabym do trochę nowocześniejszej i
bardziej ekstrawaganckiej wersji polskiego „Hey”. W ostatnich latach osiągnął
on sporą popularność na węgierskiej scenie muzycznej. Pásztor Anna- autorka
tekstów i raperka, niczym Kasia Nosowska wraz ze swoim bratem Pásztorem Sámuelem,
gitarzystą piszącym również również teksty, wprowadzają nas do świata swoich
przeżyć, opisują codzienne życie, emocje, nastroje. Drobne zdarzenie może być
przyczyną nowego tekstu, nad wszystkim góruje jednak potrzeba kochania, oraz
chęć dzielenia się miłością do świata. Całość jest nieco surrealistyczna, a w
każdej piosence kryje się drobne przesłanie, wiadomość mająca ubarwić nasz
świat.
Po krótkim 2, 3 miesięcznym okresie prób zespół zaczął koncertować. Już po trzecim występie, mieli możliwość zorganizowania pełno formatowego koncertu w Moulin Rouge w towarzystwie wielkoformatowych gwiazd, podczas którego zostali zauważeni przez angielskiego menadżera, z którego pomocą ukazał się ich pierwszy krążek pt. Passionfruit.
Álmatlan
Każdy członek zespołu zasługuje na uznanie. Do składu podstawowego należą: Hernádi David- gitara basowa, Vaghy Tomi – klawisze, flet, oraz Bubno Márk- perkusja. Materiał ten podchwyciło wydawnictwo węgierskie CLS, z którym wkrótce rozpoczęli współpracę o utworzeniu zespołu i nagraniu płyty węgierskojęzycznej. We wrześniu 2007 roku powstała pierwsza Węgierska płyta pt. Medalion, i przygotowano klip do utworu pt. Tangó. W 2008 roku przygotowano drugi klip do utworu Álmatlan, który dostał się do 50 najlepszych utworów MTV, następnie wystąpili jako zespół poprzedzający Lenny’ego Kravitza. Kolejnym klipem, który dostał się do repertuaru MTV i VIVY był Nyuszika. Następnie ich popularność tylko rosła, utwory zaczęły pojawiać się w radiu, wystąpili na scenie Papp László Sportaréna, gdzie została przygotowana animacja 3D do piosenki Don’t fit in. Obecnie są zaliczani do jednego z najczęściej koncertujących zespołów na Węgrzech.
Podczas koncertu 24 lutego 2015 roku w Pałacu Sztuk- Művészetek Palotája dzielili się licznymi opowieściami, śmiesznymi anegdotami oraz wspomnieniami z wcześniejszych wystąpień, a niepowtarzalna atmosfera dodatkowo została ubarwiona dekoracjami świetlnymi, dzięki nowoczesnej technologii budynku teatralnego MŰPA. Wtedy właśnie perkusista Bubno Marci wystąpił również w roli wokalisty, dzięki czemu mogliśmy odkryć, że posiada on pełny głos ciekawej i niesamowitej barwy. Również i Pásztor Sámuel przedstawił utwór całkowicie swojego autorstwa, różniący się nieco stylistyką od pozostałych, w nieco bardziej rockowym tonie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz